Vybíráme první dětský kočárek – Po kterém sáhnout?

K základní výbavě každé maminky malého dítěte patří také dětský kočárek. Jen se dítě narodí a kočárek už je zapotřebí. Jak kočárek vybrat? Jaký je nejlepší?

Vybíráme první dětský kočárek – Po kterém sáhnout?

V dřívějších dobách se maminky nemusely rozmýšlet, byly rády, že vůbec nějaký kočárek pro děti byl k dostání. To dnes je všechno jinak. Máme tolik možností, tolik modelů kočárků na výběr. Můžeme vybírat dětský kočárek nejen podle toho, jak vypadá, ale i podle toho, jaké jsou k němu doplňky, jak je velký nebo těžký, podle koleček a tak dále. Pro někoho, kdo se v tom příliš nevyzná, to může být opravdu zapeklitý oříšek. Toužíte po skvělém kočárku pro své miminko? Tak na tyhle věci si dejte pozor!

dítě v kočárku

Lehký jako pírko

Samozřejmě, že pro každou nastávající maminku je strašně důležité, aby byl kočárek krásný. Vybíráme podle jeho designu tak nějak automaticky, ale základní výbava kočárku, kolečka, která usnadňují jízdu nebo třeba i rozměry a váha kočárku, to je také velmi důležité a i tyto parametry se musí bedlivě sledovat. Je to jednoduché, čím těžší kočárek, tím horší manipulace s ním. S některými kočárku může být docela problém třeba i zatočit nebo projet v nerovném terénu. Pokud pak jezdíte s dítkem v zimě, může to být docela adrenalin. Důležitá jsou i kolečka, i ta usnadňují jízdu. Někdo preferuje tři kolečka, někdo zase čtyři, vždy by se ale přední kolečka měla otáčet ale také dát zabrzdit.

maminka s kočárkem

Lehké kočárky jedou samy, snadno je poskládáte například do auta. Určitě se poohlédněte i po zkušeném výrobci kočárků. Kočárek Kunert Mila patří ke kočárkům, které pro své dítě jistě oceníte. Výrobce Kunert je osvědčený a kočárky jsou vyrobeny v Evropské unii.

Základní výbava

Určitě je také potřeba vybírat kočárek takový, který nabídne všechno, co maminka i miminko potřebují. Pro začátek jsou skvělé dvojkombinace nebo trojkombinace, dítě už od prvních několika dní samozřejmě potřebuje vajíčko, tedy sedačku do auta, bez které vás domů z porodnice nepustí. Ta je pak součástí. Určitě ale ke kočárku budete potřebovat i tašku, pláštěnku, podložku do kočárku či potah na nožičky dítěte.

Máte už úplně všechno?

Doporučené články