Být instalatérem není žádný med

Chtěli byste se živit jako instalatéři? Lidé, kteří neví, co tato práce obnáší, by možná souhlasně kývli, ale je docela pravděpodobné, že by si svou volbu ještě důkladně rozmysleli. V současné době ubývá zájemců o toto velmi zodpovědné a náročné řemeslo a my jen můžeme doufat, že se vždy najde někdo, kdo nám opraví vodovodní baterii anebo nefunkční plynovou karmu.

instalatér na toaletách

Hromada znalostí

Pokud se domníváte, že instalatér je primitiv, co neovládá malou násobilku, a dovede jen řezat závity do trubek a svařovat je autogénem, pak jste na hlubokém omylu. Toto možná platilo za socialismu, ale dnes jsou instalatéři vystaveni mnoha technickým inovacím v materiálech, pracovních postupech a technologiích. Musí si poradit se třemi základními pracovními okruhy – s vodou (rozvody vody, odpady a kanalizacemi), s plynem (plynovými spotřebiči a rozvody) a s topením (ústředním topením včetně topení v podlaze).

instalatérské řemeslo

Kromě toho musí být patřičně fyzicky zdatní a manuálně zruční, na druhou stranu pokud takoví instalatéři skutečně jsou, pak si rozhodně vydělají slušné peníze, protože zakázek je mnoho a zřejmě jich bude mnoho i v budoucnu.

Boj se zápachem

Když si pozvete instalatéra na montáž nové vodovodní baterie do rekonstruované kuchyně, bude to spíše pohodová práce, kdy je vše nové, čisté, funkční a pěkné. Jenže takové momenty neprožívají instalatéři v Praze http://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/ (i kdekoli jinde) vždy. Někdy je zapotřebí v rámci 24 hodinové pohotovosti řešit závady s ucpanými odpady včetně zanesené toalety, a někdy se tento problém týká i kanalizace. Tyto situace provází mnohdy nesnesitelný zápach, který vytváří bakterie a další mikroorganismy, rozkládající organickou hmotu, a ne každý se s tím popasuje tak, aby zvládl pracovní úkon. Někteří lidé právě kvůli zápachu volají instalatéra i v situacích, kdy by si mohli poradit sami.

Doporučené články