Kdy jste naposledy navštívili vaše příbuzné

Současná doba díky technickým vymoženostem sice poskytuje mnohem lepší komunikační možnosti, než jaké měli lidé před čtyřiceti lety, ovšem na druhou stranu ztrácíme s mnohými z nich osobní kontakt, a to není dobře. Kupříkladu za socialismu bylo běžné navštěvovat se s příbuznými fyzicky, např. tak, že jste usedli do auta a vydali se k nim na kus řeči třeba v pátek odpoledne. Stačilo předem zavolat na pevnou linku a nemuseli jste mít žádný e-mail, abyste si navzájem vyměnili pár informací, z vaší návštěvy měli prospěch všichni, a co bylo podstatné – seděli jste u jednoho stolu, popíjeli čaj nebo kávu a při osobním setkání se v místnosti vytvářelo energetické fluidum. Každá živá bytost vyzařuje energii a tu nenahradí žádný mobil ani sociální sítě – to je jen pouhá virtuální realita.

auto na silnici

Tímto vám chceme naznačit, že bychom mohli tuto tradici obnovit. Navštěvovat se a vídat s lidmi více osobně a přes e-mail si psát jen velmi důležitá sdělení. Může vám k tomu posloužit i vůz z půjčovny aut v Praze Autopůjčovna Milan, pokud nemáte k dispozici vlastní, ostatně dnes se některým lidem vůbec nevyplatí automobil vlastnit kvůli mnoha poplatkům, které s jeho provozem souvisí. Pronájmy vozidel jsou výhodné zejména pro toho, kdo dojíždí do zaměstnání městskou dopravou nebo pracuje z domova, nakupuje převážně v e-shopech s dopravou až do místa bydliště, a nakupuje na Internetu i většinu potravin. Pronájem auta se pak uskutečňuje pouze pro cestování na dovolenou, anebo pro podobné akce, jako je tato – návštěva příbuzných.

jízda krajinou

Nenechávejte vaše příbuzné o samotě, zejména ne osoby v seniorském věku, a pokud je navštívíte třeba o víkendu, můžete s nimi podniknout sobotní výlet po hradech a zámcích, vyrazit někam do přírody – do Jizerských hor, do Krkonoš, na Šumavu, podívat se na přehradu Lipno, do Českého Krumlova, do Tábora, zajet k řece do Posázaví nebo do údolí Berounky a jistě byste sami objevili další zajímavá výletní místa.

Doporučené články