Jak ušetřit na topení

Energetická krize zasáhla všechny vrstvy a skupiny lidí naší republiky. Bez ohledu na to, že jste podnikatel, maminka rodiny s malými dětmi nebo samostatně žijící senior, účty za energie se vám téměř se stoprocentní jistotu zvedly. A možná ne málo. Jak se s touto nepříjemnou situaci vyrovnat a jak s ní začít bojovat?

termostat na topení

  1. Oblečte se

Možná vám tato rada připadá poněkud k ničemu, ale umí toho skutečně dost. Pokud totiž snížíte teplotu v místnosti jen o několik málo stupňů a vezmete na sebe dlouhé kalhoty a teplejší triko, můžete ušetřit i pár tisíc ročně. Navíc ve většině domácností se topí zbytečně moc, v důsledku čehož následně vzniká snížená odolnost imunitního systému člověka a vy tak můžete být v zimě snadno nemocní.

  1. Odvzdušněte

Problémem ústředního topení často bývá nahromadění vzduchových bublinek v jeho vnitřní části. Mohlo by to znít složitě, ale řešení tohoto problému je v důsledku jednoduché. Stačí odpustit trochu vody a možná právě tímto problém s topením vyřešíte.

  1. Zateplete

Toto je již dlouhodobý a finančně nákladný způsob, jak zajistit, aby z vašeho domu zbytečně neunikalo teplo. Finanční prostředky, které do této stavební úpravy ale investujete se vám jednoho dne vrátí nejen v účtech za topení. Ať už se jedná o zateplení obvodových stěn nebo výměnu či seřízení oken, je to nepochybně dobrý nápad.

radiátor topení

  1. Konzultujte

Možná právě nevíte, jak si s topením poradit. Zkuste tedy vyhledat pomoc topenářů (třeba právě topenáři Ostrava Instalater, kteří vám s mnoha záležitostmi mohou velmi dobře poradit. Možná budete až překvapeni, co všechno jste mohli dělat lépe, aby vám peníze tzv. nevyletěly oknem a vy jste je mohli investovat jiným a lepším způsobem. Konzultace určitě stojí za to zvláště v případě, že už se snažíte šetřit jak to jen lze, ale výsledky nikdy nevidíte, protože ne všechno je oku laika na první pohled patrné.

5/5 - (2 votes)

Doporučené články