Ne všichni jsou úspěšní

Tím hlavním, o co v podnikání nesporně jde, jsou peníze. Ty se tu točí a výsledkem by mělo vždy být, že ten podnikající víc vydělá, než utratí, a tím pádem vytvoří zisk, jenž je tím, o co jde v podnikání především.

Podnikatel si prostě musí dost vydělávat. Jednak na svoje živobytí, jednak na provoz svého podniku, jednak na povinné odvody a kdo ví jaké výdaje ještě. A musí to zvládnout, protože to za něj nikdo jiný nezařídí. A kdyby se dotyčnému nedařilo dost velký zisk vytvářet, dopadlo by to s dotyčným podnikáním a podnikatelem neslavně.

US dolary

Jenže podnikání s sebou vždycky nese i určitá rizika. A tak se někdy přece jenom stane, že i když se soukromník snaží, žádoucích zisků nedosáhne. A pak mu začínají těžké časy. Protože se musí na kdečem šetřit. A někdy ani šetření nestačí. A co potom? Potom už to může zachránit jedině půjčka.

Jenže není půjčka jako půjčka. Pokud o ni podnikatel žádá, jde mu samozřejmě o to, aby ji také získal, ale toho nejednou nakonec nedosáhne. Protože projevit zájem o získání půjčky ještě neznamená ji také dostat. Ten, kdo si chce půjčit na podnikání, totiž musí samozřejmě i prokázat, že bude zvládat splácení a vše půjčené i s úroky vrátí, a to je v případě podnikatelů v problémech složité, ne-li přímo nesplnitelné.

dolary USA

A tak někdy podnikatel o určitou půjčku žádá, ale nedostane ji. Bohužel nemá žádoucí příjmy nebo ho třeba zbavují naděje záznamy v registrech dlužníků. A když se pak neuspěje u jedné půjčky, musí se to zkusit i u nějaké jiné. A třeba to jednou vyjde.

Pokud má podnikatel nějakou nemovitost, má naději, že to opravdu vyjde. Protože pro někoho takového je snadno dostupná americká hypotéka bez doložení příjmu. U té se totiž přece ručí zástavou nemovitosti, a nikoliv mimořádně vysokými příjmy a dokonalými registry dlužníků, a proto je tu naděje i pro ty, kdo nic než nemovitost nemají.

Doporučené články