Proč jezdit do Alp, když krásu najdeme i v Česku

Zima je tady a milovníci turistiky nebo zimních rekreačních i vrcholných sportů už nemůžou být více nadšení. Spolu se sněhem se nám otevírají možnosti zábav, na které se těšíme celý rok. Někdo miluje procházky po horách, jiní si užívají lyžování, snowboard nebo běžky na čerstvém horském vzduchu. V nížinách to tak vypadat nemusí, ovšem na horách je výhled na zasněženou krajinu okouzlující. Zimní období právě pro tyto aktivity je výjimečné podstatně více, sněhu si tolik času neužijeme déle než na jaře, v létě a na podzim. České hory jsou nádherné a pokud nemáme možnost vycestovat do Alp, české hory nás nezklamou.

orlické hory zima sníh

Milovníci sportovních aktivit všeobecně rádi navštěvují různé skiparky a horské resorty. Jedním z nich, který stojí rozhodně za zmínku, je resort Dolní Morava, která je horským střediskem Alpského stylu. Tento horský areál se nachází v Orlických horách. V zimě nabízí nádherné sjezdovky, pro začínající a děti lyžařské školy, lanovky (samozřejmě vyhřívané), Snow park a Fun zone, ale i v létě se tu zabavíte v Mini bike parku nebo s programy doprovodných akcí. Vyzkoušet tak můžete Disc golf, horské koloběžky, horské káry, elektrokola a děti se zabaví ve skákacím hradu nebo hřišti.

rodina zima lyžování

Pokud víte, že lyžovat rozhodně chcete, můžete využít nákup skipasu online, který je cenově výhodnější a vyhnete se případným frontám u pokladen. Zároveň můžete potěšit své blízké obdarováním k Vánocům právě skipasem. Užijete si i večerní lyžování, které bývá romantičtější a intimnější než denní, samozřejmě i levnější. Navštívit v okolí můžete rozhlednu Val, ze které je dech beroucí výhled na Orlické hory, Jeseníky a Kralický Sněžník. Za zmínku stojí i pobyt v resortu, nejen pro Vás, kteří byste oslavili Silvestra nebo Valentýna jinak. Chcete navštívit moderní, nové a krajinou nádherné místo? Navštivte resort Dolní Morava!

Doporučené články