Podlahové topení je dnes velkým hitem


Topení v podlaze se stává opravdovým hitem. Technologické postupy jsou při výstavbě a údržbě topné soustavy již na takové úrovni, že zajišťují dlouhodobou životnost topení odhadem v délce jednoho sta let. Jaké jsou další výhody tohoto řešení vytápění?

Teplo se šíří rovnoměrně

Jednou z nejdůležitějších vlastností podlahového topení je rovnoměrnější šíření tepelné energie do obytného prostoru. Jestliže je v místnosti umístěn plochý radiátor, např. ve výklenku pod oknem, teplo odtud stoupá v poměrně úzkém koridoru zejména vzhůru ke stropu, a teprve odtud se pak šíří do místnosti. Abyste prostor dostatečně vyhřáli, musí být uvnitř topné soustavy voda zahřátá na teplotu přibližně 70 stupňů Celsia.

úspora při vytápění

Topení v podlaze naopak vydává rovnoměrné sálavé teplo po celé ploše místnosti, není nám zima na nohy a u stropu není zbytečně velké teplo. Zároveň je teplota vody v podlahovém topení mnohem nižší, než u radiátorů, obvykle kolem 35 stupňů Celsia. Tím pádem se vám snižují i náklady na vytápění celého objektu.

podlahové topení

Balzám pro bosá chodidla

Lidé, kteří mají v bytě či v domě keramickou dlažbu, a jsou ráno nuceni vstát z postele a v polospánku si dojít na toaletu, pokud našlapují po podlaze naboso, kde není v Plzni podlahové topení, nevnímají při chůzi zrovna příjemné pocity. Procházet se naboso po studené dlažbě je ještě únosné v letním období, pokud jste již dostatečně bdělí a odpočatí, ale ráno, kdy chcete ještě dospávat, a na toaletu nutně musíte, je to skutečně otravné.

Někteří lidé si dokonce kvůli tomuto povrchu pořizují domácí obuv, ale ruku na srdce – není příjemnější a hlavně přirozenější chodit bosí alespoň doma, když už musíme chodit venku v nějakých botách?

S podlahovým vytápěním se výrazně mění bytový komfort, můžete tu chodit naboso v podstatě celoročně. Zároveň tím přispíváte k prevenci proti plochým nohám, protože chůzí naboso se mnohem lépe posilují svaly nožní klenby, než při pohybu ve většině typů bot.

Doporučené články