Jak vybrat vhodný dárek k Vánocům

Že se blíží Vánoce poznáte zcela bezpečně. Obchody zaplnily vánoční dekorace, ozdoby, sladkosti i balící papír. Je to krásný čas, kdy se má rodina sejít pohromadě užít si toto kouzelné období. Bohužel hlavní myšlenka se už trochu vytratila a místo toho, to někdy připomíná souboj o nejvíc dárků. Přemýšlíte, komu co nadělíte? Odpovězte si na pár otázek a uvidíte, že vás pár dárků hned napadne. A jaké otázky to jsou?

Tip: pamatujte na to, že Vánoce nejsou o počtu dárků ani o penězích

vánoce

1) Jaké má dotyčný koníčky

Nejjednodušší je vyjít z koníčků. Co dotyčného baví nebo dělá ve volném čase. Je to sportovec nebo naopak kulturní nadšenec? Vášnivému cyklistovi udělá radost něco jiného, než zapálené cukrářce. Pokud koníček znáte, ale nevíte co konkrétně darovat, dobrá volba může být kniha nebo kurz.

2) Co vás spojuje

S kamarádkou jste se seznámila na ochutnávce vín v Moravském sklípku. Od té doby jste nerozlučná dvojka, která se nejraději sejde u dvojky bílého. Je jasné, že dárek se bude týkat vína, ale doplnit ho můžete o vaše společné fotografie z akcí. Jen na ně doplňte datum a místo, ať i po letech víte.

3) Jaká je osobnost

Sestra je esoterička a nejčastější slovní obrat, který od ní slyšíte je „mezi nebem a zemí“. Vhodný dárek pro ni může být šperk s minerálním kamenem nebo výkladová sada karet. Naproti tomu tchán je racionální matematik. Potřebuje mít vše jasné a logicky odůvodněné. Co takhle nějaký hlavolam?

keramika

Když vás stále nic nenapadá

  • Chcete-li darovat peníze, originálně je zabalte.
  • Stále nevíte co koupit? Tak dárek vyrobte. Směs na domácí granolu, pletenou šálu, šípkový sirup nebo voňavou sůl do koupele. Fantazii se meze nekladou. Obdarovaný ocení ruční práci, ale i čas, který jste mu věnovala.
  • Věnujte zážitek. Nemusíte darovat jen hmotné dárky. Frčí let balonem, kurz sebeobrany, únikové hry nebo kurz malování levou mozkovou hemisférou.

Doporučené články