Co si pořídit kočku?

Kočky řadíme mezi kočkovité šelmy, příjemně vrní, mají hebký kožíšek. Říká se o nich, že mají devět životů a dají se chovat jak v domku se zahrádkou, tak i v bytě. U bytových kočiček je ta výhoda, že jim nehrozí srážka s autem, nebo napadení jinou kočkou či psem. 
Než si pořídíte do bytu kočku, je vhodné, nejprve pro kočičku koupit kočičí záchod a kočkolit.  U kočky je dobré kočičí záchůdek co dva dny pěkně vyčistit, jinak pak hrozí, že se vám kočička vytentuje třeba na koberec, na gauč. Kočičky jsou velmi čistotné. Pro kočičku je dobré pořídit kočičí hračky, škrabadlo, kočičí strom.

koťata

Díky kočičímu škrabadlu si kočička pěkně obrousí drápky.  Také předejdete tomu, že by vám kočička poškrábala nábytek či pěkné sedačky. Pro kočičku jsou důležité i hračky, které pořídíte v jakémkoli obchodu s chovatelskými potřebami. Například jsou vhodné různé rolničky, peříčka, speciální plyšáci, myšičky (ne ty živé). Určitě nezapomeňte na sadu mističek na vodu, granulky a masové kapsičky či speciální kočičí konzervy. Kočička by se měla krmit dvakrát denně a střídat tedy kapsičky a granulky. Když si pořídíte malé koťátko, vybírejte mu kočičí jídlo určené pro kotě. U dospělé kočky volte kočičí jídlo pro dospělou a u seniora právě pro starší kočičky.

šedá kočka

Pokud se kočičku rozhodnete kastrovat, což se doporučuje, prokonzultujte to s veterinářem, ale kocourka je vhodné kastrovat, když se mu jeho věk blíží k prvnímu roku života, kočičku o trochu dříve. Kočička nekastrovaná pak mrouská a v podstatě se trápí, když nemá kocourka. Kocourek zase značkuje, kde se dá a jeho značkování silně zapáchá. Dobré je pro svého miláčka také pořídit pelíšek, deky, polštářky. Pravidelně s kočičím miláčkem chodit k veterináři na kontroly. O kočkách se říká, že jsou introvertní, ale to není zas tak pravda, potřebují svého člověka, který se nejen o ně postará, ale aby se jim věnoval. Pokud jste přes den dlouho pryč, je dobré pořídit své kočičce kočičího parťáka. Pokud se o kočičku budete pěkně starat, věnovat se jí, veškerou vaši lásku a péči vám několikanásobně vrátí. 

Doporučené články