Top aplikace v mobilu

Mobilní telefon je věc, kterou už má naprosto každý, maximálně se s klasickým telefonem setkáme třeba v různých firmách v kancelářích, kde není potřeba mobilního telefonu, ale většinou už i tam mají telefon přenosný, tedy mobilní telefon, jak se tomu říká a jak už ho všichni známe. Mobilní telefon se tedy od klasického telefonu liší tím, že se může přenášet a je to pro něj naprosto normální a přirozené, není totiž potřeba jej mít zapojen v elektrickém proudu, protože v sobě ukrývá baterii, která se nabijí občas skrze nabíječku a vydrží tak nabita i pár dní, záleží pouze na tom, jak často telefon používáme. Dříve ale toto neexistovalo, telefony byly obyčejné a byly připojeny do zásuvky, jedině tak mohly fungovat, neměly v sobě tedy žádnou baterii, která by vydržela od nabití. Byla to velká nevýhoda, protože pokud se vám někdo chtěl dovolat, musel vás nutně zastihnout doma. Proto se velmi častou používaly vzkazy do hlasových schránek, které známe i nyní, ale nejsou již tolik používané a běžné jako dříve.

aplikace

Ve svém mobilu, který je většinou už smartphone, tedy chytrý telefon má každý právě to, co sám potřebuje. Mezi nejpoužívanější aplikace patří zábavné aplikace, jako jsou třeba YouTube, který slouží ke sledování různých videí či na druhou stranu ke zveřejňování videí a podobně. Pak tu jsou různé sociální sítě, nejvíce se používá například Instagram, kde lidé nahrávají své fotografie či obrázky druhým lidem či si chatují, nebo například Messenger, který je určen k soukromým chatům, popřípadě lze něco nasdílet více lidem na story, což je viditelné jen den. Další aplikací, která se velmi hojně používá je třeba aplikace Duolingo, která vám pomůže s učením se cizím jazykům, a to bezplatně.

smartphone

Pak jsou zde různé aplikace na poslouchání hudby, nejznámější je Spotify, kde najdete playlisty různých tvůrců a můžete je třeba i začít sledovat. Pak tu jsou aplikace různých médií, nebo například aplikace, které pomohou studentům ve škole, například Photomath, kde stačí jen vyfotit příklad a aplikace vám ho vypočítá. V dnešní době už existuje naprosto vše, na co si jen vzpomeneme.  

Doporučené články