Přepravujte potraviny bezpečně v IBC kontejnerech


Každý soukromý zemědělec a farmář touží po tom, aby jeho práce nepřišla vniveč a byla náležitě oceněna nejen penězi, ale také zájmem zákazníků, kteří si jeho výrobky oblíbí, budou je nakupovat častěji či pravidelně a také přivedou další zájemce z řad příbuzných a známých. Zemědělství patří k nejobtížnějším povoláním a bohužel v naší zemi ztrácí na významu ve srovnání s dobou za socialismu, kdy byla Česká republika, potažmo Československo, potravinově soběstačnou zemí.

krásná mrkev

Možná, že se ještě dočkáme chvíle, kdy se zemědělská tradice obnoví alespoň do původní podoby, a kdy budou tuzemští farmáři zásobovat náš trh v mnohem širším měřítku, a budou své výrobky vyvážet i do zahraničí. Každopádně ať to dopadne jakkoli, zemědělci mají v současné době možnost skladovat a přepravovat své produkty ve speciálních IBC kontejnerech od potravin, a to i na velmi dlouhé vzdálenosti.

vypěstovaná zelenina

IBC kontejner je velkokapacitní nádoba pro ukládání potravin v pevném i tekutém skupenství. Tímto způsobem lze přepravovat například zeleninové šťávy, pasírovanou zeleninu a protlaky, určené pro spotřebitelský trh. Kontejnery odolávají i velmi nízkým teplotám a je možné je využívat i v chladírenských a mrazicích boxech a tímto způsobem přepravovat mražené polotovary, zeleninu nebo protlaky.

Jistě není třeba zdůrazňovat, že jde o zdravotně nezávadný materiál, který splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Mimo to jsou IBC kontejnery velmi robustní a pevné, dobře stohovatelné na sebe a snadno se udržují v čistotě. Je to mnohem lepší řešení, než dřevěné přepravní bedýnky, které bývají buď jednorázové, a pokud nejsou, pak je obtížné udržet je v perfektním stavu, aby jejich obsah nebyl kontaminován plísní a hnilobou.

IBC kontejnery jsou také skládací a tudíž zabírají v nevyužitelném prázdném stavu minimum prostoru v logistických centrech anebo přímo v místě zemědělského producenta.

Doporučené články