Jak využít suchého zipu k většímu komfortu

By
0

Rádi bychom vám na základě vlastní zkušenosti dali tip na docela nenápadnou drobnost, která vám usnadní běžný, https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/osobni-ucet každodenní život.

Představte si, že si zakoupíte kvalitní, poměrně drahou zimní bundu. Perfektně zateplenou, prodyšnou a opatřenou membránou proti průniku vody. Bunda je tedy vhodná do deště i sněžení, nebude vám uvnitř chladno a nebudete ani propocení, protože pot se v podobě vodní páry bude skrze membránu uvolňovat do ovzduší. Zkrátka nebude to mít chybu. Až na jedno – rukávy.

suchý zip

Některé výrobky tohoto typu mívají rukávy zbytečně dlouhé a mnohdy jsou zakončené jen patentkou nebo gumou, takže netěsní na zápěstí tak, jak byste si představovali. Tudy pak dovnitř pod bundu profukuje chladný vzduch a navíc vám mohou rukávy sjíždět ze zápěstí a bránit přirozenému rozsahu pohybu obou rukou. Je to nepříjemné např. v situaci, kdy potřebujete rukou uchopit tašku, rozepnout na ní zip, něco z tašky vyjmout nebo do ní vložit, a tehdy vám rukáv sjede až přes celou ruku a vy ji máte rukávem sevřenou. Neustálé vytahování rukávů je nesmírně otravné.

Ovšem nezoufejte a snažte se situaci řešit. Je to poměrně snadné – pořiďte si suchý zip v barvě rukávů, v šířce mezi dvěma a třemi centimetry a ten našijte na rukáv tak, abyste jej mohli pohodlně zapínat a mít v zapínání delší rozsah. Rukávy si pak zapnete přesně na míru i podle toho, zda máte rukavice, nebo jen holé ruce. Upnutí na suchý zip je velmi přesné, pevné a spolehlivé, a žádná podobná nepříjemnost se sjížděním rukávů do dlaní už se vám nepřihodí.

princip suchého zipu - bodlák

Podobné řešení se suchými zipy můžete aplikovat i na jiných místech, například u nohavic sportovních kalhot, anebo v pase, který potřebujete upnout přesněji, než klasickým opaskem. Kalhoty a tepláky zapnuté na suchý zip vám padnou dokonale na míru a nikde vás nebude nic škrtit. Podle potřeby vždy spoj suchého zipu povolíte nebo utáhnete jediným rychlým pohybem a pouze jednou rukou.