Jak ušetřit místo v malém domě?

Malé domečky jsou poslední roky hodně v módě. Je to jednak kvůli tomu, že v posledních letech se ve všech oblastech řadí spíše minimalistický trend a odráží se to i na tom, jaké si mladší generace pořizují nové bydlení. Menší obydlí je také ekonomicky méně nákladné, nejen na výstavbu, ale i na údržbu. Poměrně dost lidí také objevilo kouzlo mobilních domů, které jsou sice menší, ale vyváží to svým úsporným provozem, snadnou výstavbou a skutečností, že se může dům stěhovat společně s vámi.

mobilní dům

Pokud jste vlastníky menšího obydlí, určitě oceníte tipy, jak ušetřit v domě co nejvíce místa.

Nic neshromažďujte

Malý prostor si žádá nějaké oběti. To například znamená, že nebudete moci hromadit příliš mnoho věcí. Ale větší prostor vám stejně jen dává příležitost hromadit to, co ve skutečnosti nepotřebujete. Pro věci, které nutně potřebujete, se místo vždy najde. Proto si vyhraďte jeden nebo dva dny v týdnu a projděte všechno ve svém domě a co nejvíce toho vytřiďte. Může to být staré oblečení, knihy, které už nikdy nebudete číst, různé upomínkové předměty, ta které se vám jen válí prach a tak dále.

chata

Nábytek s úložným prostorem

Úložné prostory chytře schované do nábytku se stanou vašim nejlepším kamarádem. Dnes je na trhu s nábytkem takový výběr, že bez problému najdete to, co potřebujete. U postelí je téměř automatické, že mají i svůj úložný prostor. Ten také najdete u nejrůznějších typů sedacích souprav, křesel, taburetek a podobně. Pokud si pořizujete třeba psací stůl, dbejte na to, aby měl také dostatek úložného prostoru.

Skládací nábytek

Je-li váš dům opravdu malí, oceníte taktéž skládací nábytek, který jednoduše složíte, pokud ho nepoužíváte a dáte bokem. Nejčastěji si lidé takto pořizují sklápěcí postele, které roztáhnou jen na noc a přes den jsou složené stranou, kde nikomu nepřekáží. Existují také sklápěcí židle či stolečky.

Doporučené články